info@sofiaqua.cz +420 603 510 141

Jezírka

Nezastupitelnost vody je všeobecně známa. Je základem života, bez níž by nemohlo nic existovat. Současná společnost dokáže vodu využít ale i k dekorativním účelům a chovatelským zařízením. Je také součástí zábavy a relaxace. Pro každého, kdo miluje ty snové momenty, ve kterých můžete zapomenout na vše kolem sebe, v zahledění se na zrcadlový povrch vody…jakoby se svět v tu chvíli na moment zastavil.

Ať už klasický bazén, koupací rybník nebo jen okrasné jezírko je snem mnoha majitelů zahrad. Sen, který Vám naše firma na míru podle Vašich požadavků a potřeb promění v realitu.

Společně s Vámi vybudujeme jakoukoliv vodní plochu v zahradě, parku či interiéru – oázu klidu, zábavy a v této uspěchané době i nezastupitelné centrum relaxace.

Několikaleté zkušenosti nás řadí mezi špičky této problematiky. Nabízíme Vám profesionální odborné konzultace, biologické přípravky na ošetření vody a celoroční servis. Navštivte náš internetový obchod, ve kterém nabízíme komplexní péči nejen o vodu.

BIOBAZÉN
Biobazén – biotop – jezírka – přírodní bazén – koupací rybník

Proč zrovna biobazén a co to vlastně znamená?

Prakticky se jedná o nahrazování bazénu s chemicky ošetřenou vodou, přírodním koupacím bazénem (=biobazénem), který zajišťuje kromě dekoračního efektu a neopakovatelného požitku z koupání, které je mimochodem vhodné pro alergiky, i prožitky spojené s přímou účastí na některých procesech probíhajících v přirozeném vodním systému. Pokud je tento přírodní koupací systém správně udržován, přináší během vegetačního období zajímavá poznání v oblasti vodní fauny a flóry, zábavu jako je např. chov a lov ryb a i v zimě má své kouzlo. Oproti klasickému bazénu, který budete muset nějakým způsobem „zazimovat“ a nebo se stane jen nevzhlednou součástí zahrady, se Vám přírodní koupaliště změní v kluziště, které můžete využít třeba k bruslení. Pokud nechcete svou zahradu zatěžovat umělými materiály, tím myslíme bazény s chemicky ošetřenou vodou, nahraďte je přírodním koupacím biobazénem.

bazen1

Jak přírodní koupací bazén funguje?
V přírodě jsou jezírka a rybníky udržovány v čistotě pomocí kombinace rostlin a mikro-organismů včetně prospěšných bakterií. Zahradní jezírko nebo biobazén je uměle vytvořený vodní systém, kde je třeba vytvořit prostředí blízké přírodním podmínkám. Biobazén se v podstatě skládá z centrální koupací oblasti a z okolní tzv. regenerační zóny, která se z velké části skládá z širokého spektra vodních rostlin, které jsou využívány jako živý filtrační systém.

Správně fungující přírodní bazén je známkou čisté a kvalitní vody. Je proto nutné důkladně plánovat celou stavbu, dodržovat základní principy, mezi které patří i výběr vodních rostlin a použití vhodného filtračního systému, který je v mnoha případech často podceňován. A jaký je systém filtrace? Voda je nasávána č erpadlem do filtračního systému, kde je pomocí živých baktérií, UV lampy a dalšího příslušenství ošetřena. Čištěná voda je pak znovu cirkulována zpět.

Znalost daného problému, investice do vhodných technologií, estetických prvků, výsadby vodních rostlin, rybích osádek, vhodně zvolených nerostných a minerálních komponentů, aktivních mikroorganismů s použitím filtrační biologické technologie vytváří potřebnou rovnováhu čistého a zdravého vodního prostředí.

Někteří si biobazén vybudují sami dle návodu ať už z internetu, televizních relací nebo pomocí rad šikovného souseda. Vykopete do země díru, koupíte fólii, kterou ji pak zakryjete, vysypete mělčinu kamínky, vybudujete jakýsi filtrační systém, ti informovanější přidají čerpadlo, skimmer a UV lampu. A jezírko s průzračnou vodou funguje. Ale na jak dlouho? O biobazénech se přece mluví jako o samočisticích koupacích jezírkách, ale ani Vy přece nevěříte tomu, že něco může fungovat samo, že? Zaručí Vám v obchodě s bazénovým příslušenstvím i záruku čisté vody? Poradí Vám jak se starat o vodu během roku, kdy se přirozeně mění? Která firma realizující jezírka Vás upozorní, že se začnou tvořit řasy, zanášet dna a mělčiny? Poradí Vám problém vyřešit? Zaručí Vám stále křišťálovou vodu? Často se pak setkáváme s klienty, kteří nás žádají o rady.

Díky své více než 30leté praxi v oblasti akvaristiky a rybníkářství Vám zaručujeme kvalitu nabízeného produktu. Zajistíme Vám dlouhodobě průzračně čistou vodu. Za práce ostatních se ale samozřejmě zaručit nemůžeme a proto se budete muset obrátit o radu ke svému výrobci.

Dáváme přednost osobnímu kontaktu. Pokud máte o naše služby zájem, zavolejte nám o osobní schůzku, abychom se vám mohli plně věnovat.

Níže uvedené příklady ukazují, několik z mnoha možných realizací:

bazen2

Přírodní koupaliště s biologickým systémem čištění vody v mělké oblasti.

uk7

Koupací rybník, tvaru přírodního jezírka s mělkou plochou a filtrační zónou.

uk8

Koupací rybník ve tvaru přírodní jezírka. Samostatná filtrační zóna, napojené potůčkem.

uk9

Koupací rybník s filtrační zónou, dětský bazén na nižší úrovni a velká mělká oblast.